Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Co dělat při policejní kontrole

V případě silniční kontroly se bude policista s největší pravděpodobností velmi zajímat o přenosný antiradar. Abyste věděli, jak postupovat, připravili jsme pro Vás praktické informace.

  • Detektor při silniční kontrole nemusíte vypínat, ani sundávat z předního skla či ze sluneční clony.
  • V případě zájmu policisty, co že to máte za sklem za zařízení, můžete bez obavy odpovědět, že radarový detektor.
  • Pokud jej policista bude nazývat antiradarem, odpovězte mu, že to není antiradar, ale pasivní radarový detektor, který není zákonem §3 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb. zakázán, jelikož nikterak neovlivňuje ani neomezuje činnost policejního radaru.
  • V případě námitky policisty, že se od 16. 8. 2006 změnila pravidla a radarový detektor je brán, jako antiradar mu odpovězte, že tento zákon nebyl upraven, ale že se jednalo pouze o výklad Ministerstva Vnitra. A to nemůže přisuzovat pasivnímu detektoru schopnosti, které nemá. Navíc zákon zůstal stejný a o pasivních detektorech vůbec nehovoří.
  • V případě, že policista bude dále argumentovat tím, že Vám detektor zakrývá, či omezuje výhled z vozu. Slušně mu odpovězte, že je to omyl, neboť státní zkušebna v roce 1997 schválila toto umístění detektorů. A držák s přísavkami je jedním z povolených způsobů instalace.
  • V případě, že si bude i nadále policista stát za svým a bude Vám chtít udělit pokutu, odebrat řidičský průkaz, nebo hodlá zapisovat trestné body. Sdělte policistovi, že tímto způsobem ze zákona na místě řešit nemůže. Avšak může jako svědek hovořit ve správním řízení.

Sepsání protokolu

Sepište s ním protokol, a vlastní rukou do něj zapište, že byl ve vozidle instalován radarový detektor (značka, typ, číslo) s informací, že radarový detektor je pasivní přijímač, který neomezuje schopnost policejnímu radaru jakkoli správně pracovat. Instalován byl podle pokynů v návodu schválených dle státní zkušebny. A dále se k situaci nevyjadřujte a protokol podepište.
 

Nezapomeňte

Nezapomeňte si poznamenat místo, datum, čas, číslo policisty a RZ policejního vozidla. Velice dobré je také pořídit fotografie celé situace i s pohledem na Vás radarový detektor. Ideální je i celou situaci natočit na kameru, či alespoň na diktafon, či mobil.
 

Policista na místě Vám není v tomto případě oprávněn odebrat řidičský průkaz, či cokoli dalšího. Může s Vámi maximálně sepsat protokol. To je vše, co mu v tomto případě zákon dovoluje.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
AntiRadary.cz, Štěrboholská 1434/102a, 102 00 Praha 10 - Hostivař, tel.: 607 78 78 99

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

JavaScript musí být povolen