Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Laserová rušička nebo parkovací systém?

Laserová rušička radarů detekující rychlost vozidel právě pomocí laseru jsou v ČR zakázané zákonem §3 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu) v platném znění. Zákon hovoří, že veškerá zařízení, která aktivně ovlivňují funkce, respektive výsledky měření policejních radarů je zakázáno.
 

Nicméně laserové rušičky dokáží fungovat i jako praktičtí pomocníci. O to třeba jako parkovací systém, ten Vám rovněž hlásí polohu pomocí laseru. Rovněž je lze využít jako asistent pro otevírání bran a vrat.

Na laserové rušičce lze funkci rušení laserového měření deaktivovat a tak případná policejní kontrola nemůže téměř nic. Často ani nedokáže poznat, že se jedná o laserovou rušičku. Neboť máte v automobilu zabudovaný parkovací asistent, jen „trochu“ vylepšený. Avšak tato vylepšení lze deaktivovat.

Jak laserová rušička funguje?

Takzvaná policejní laserová pistole zaměřuje Vaše vozidlo během jízdy laserovými body, podobně jako puškohled. Laserová rušička vysílá proti měřicí pistoli proti-pulsy, které vlastně matou tato zařízení, a policista není téměř schopen Vaše auto zaměřit , neboť se mu paprsek chvěje, jako by se mu třásly ruce. Účinnost laserových rušiček, především řada Antilaser AL G9 RX2 je téměř stoprocentní.
 

Montáž laserových rušiček

Laserové rušičky, respektive parkovací asistenty, nebo asistenty pro otevírání vrat se montují jako pevné sady.Nejběžnější a také nejbezpečnější instalací je v přední masce, nebo předním nárazníku vozidla. Ostatní komponenty jako je řídicí jednotka a další součástky jsou v kabině.
 

Pevnou sadu si samozřejmě můžete nainstalovat do vozidla sami, nicméně Vám doporučujeme tuto instalaci svěřit odborné firmě, která přesně nastaví úhly rušičky tak, aby její funkce byla opravdu co nejlepší a měla co nejdelší dosah.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
AntiRadary.cz, Štěrboholská 1434/102a, 102 00 Praha 10 - Hostivař, tel.: 607 78 78 99

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

JavaScript musí být povolen